Kominíci a média - odkazy na články s kominickým tématem


V této sekci budeme uvádět odkazy na zajímavé články z kominického světa, zveřejněné v různých médiích. 

Jak a proč čistit spalinové cesty

 
spalinova cesta_kominikAby kotel správně topil, kamna hřála, jak mají, oheň v krbu plápolal a v bytě nebyl cítit dým, je třeba pravidelně čistit spalinové cesty. Co je důležité a co říká legislativa? Můžeme si spalinové cesty čistit sami?
 
Provádění údržby, čištění a revize spalinových cest, jak nám ostatně ukládá i zákon, jsou nezbytné pro správné fungování otopné soustavy. Vyhláška 34/2016 Sb. předepisuje podmínky pro provoz komínů a kouřovodů a stanovuje lhůty čištění a kontrol.
 
Čištění spalinové cesty spočívá především v odstranění pevných látek, usazenin a nečistot z komínů a kouřovodů. Podle nové vyhlášky, která vstoupila v platnost 1.1. 2016, a která navazuje na zákon o požární ochraně č.133/1985 Sb., si přitom můžeme zdroje tepla do výkonu 50 kW a spalinové cesty čistit sami. U celoročně provozovaných kamen, krbů a kotlů na pevná paliva musíme provádět čištění 3× ročně, u sezónních zdrojů tepla 2× ročně. Alespoň jednou ročně je pak povinností provozovatele zajistit kontrolu komína a spalinových cest způsobilou osobou. Topidla s výkonem nad 50 kW přitom vyžadují čištění a kontrolu 2× ročně.
 
... pokračování článku najdete ZDE

Kontakt: info@seznam-kominictvi.cz mobil: +420 602 609 641

Kominictví HRUSICE - Psychotesty pro řidiče Praha - Výškové mytí - Strojové čištění koberců 

Copyright © 2014 seznam-kominictvi.cz. Všechna práva vyhrazena.